CONMEBOLMOSTRAR LIGAS
Conmebol
15:57
Primer Tiempo
River Plate (ARG)
0
Boca Juniors (ARG)
0
Argentina
16:57
19:20
Gimnasia y Esgrima (LP)
-
Huracán
-
19:20
Argentinos Juniors
-
Aldosivi
-
21:30
Racing
-
San Martín (SJ)
-
Gimnasia y Esgrima (M)
-
Atlético Rafaela
-
Instituto
-
Quilmes
-
17:00
Crucero del Norte
-
San Martín (F)
-
17:00
Camioneros (Lujan)
-
Douglas Haig
-
17:00
San Jorge
-
Altos Hornos Zapla
-
17:00
Sportivo Atlético Club
-
Juventud Unida
-
17:00
Gimnasia y Esgrima (ER)
-
Atlético Paraná
-
17:00
Defensores de Belgrano
-
Unión (S)
-
20:30
San Lorenzo de Alem
-
Racing
-
17:00
Deportivo Armenio
-
Victoriano Arenas
-
Bolivia
15:57
Real Potosí
0
Royal Pari
0
San José
-
Oriente Petrolero
-
Guabirá
-
Aurora
-
Destroyers
-
Bolivar
-
San Lorenzo(Cancha Sud)
1
River Plate (Rancho Norte)
5
San José (Lajas)
4
Ciclon(Loma de Tomatitas)
1
San Cristóbal (R.Norte)
-
15 de Abril (Tomatas)
-
Huracán (San Lorenzo)
-
Real San Pedro (San Pedro)
-
Independiente (B.Mollar)
-
Juventud Antoniana
-
CONCACAFMOSTRAR LIGAS
Costa Rica
13:57
Alajuelense
-
Herediano
-
El Salvador
13:57
Santa Tecla
-
Aguila
-
Guatemala
13:57
Xelajú
-
Comunicaciones
-
México
13:57
18:45
América
-
UNAM
-
UEFAMOSTRAR LIGAS
Alemania
20:57
15:30
Mainz 05
1
Hannover 96
1
18:00
Borussia Mönchengladbach
3
Stuttgart
0
Austria
20:57
14:30
Hartberg
2
Wacker Innsbruck
2
14:30
Mattersburg
2
Austria Wien
1
17:00
Rapid Wien
0
Sturm Graz
0
Azerbaiyán
23:57
Sabah
1
Keshla
2
Zira
0
Qarabag
6
Sabail
0
Qäbälä
0
Neftçi
0
Sumgayit
0
Bélgica
20:57
Cercle Brugge
0
Royal Antwerp
3
RSC Anderlecht
1
Sporting Charleroi
1
KAA Gent
1
KAS Eupen
0
Bulgaria
21:57
12:30
Septemvri Sofia
2
Dunav
1
15:00
Vereya
0
CSKA Sofia
1
17:30
Ludogorets Razgrad
2
Slavia Sofia
0
Chipre
21:57
16:00
Anorthosis Ammochostou
3
Doxa Katokopias
1
18:00
APOEL Lefkosias
4
Nea Salamina
0
Croacia
20:57
15:00
Inter Zapresic
0
Dinamo Zagreb
2
17:30
Gorica
1
Osijek
2
Dinamarca
20:57
Vendsyssel
0
Randers
1
Aalborg
2
Horsens
4
København
3
Esbjerg
0
Vejle Boldklub
1
Brøndby
2
Escocia
19:57
Dundee
1
Rangers
1
Eslovenia
20:57
13:00
Mura 05
0
Triglav Kranj
0
16:00
Aluminij
4
Celje
1
España
20:57
Eibar
4
Levante UD
4
Huesca
0
Real Madrid
1
Real Sociedad
1
Valladolid CF
2
Primer Tiempo
Real Betis
0
Rayo Vallecano
0
Francia
20:57
15:00
Strasbourg
2
Caen
2
17:00
Lille OSC
1
Stade de Reims
1
Postergado
Saint-Étienne
-
Olympique de Marseille
-
Grecia
21:57
15:30
Xanthi
1
Olympiacos
1
17:15
OFI Crete
3
Panathinaikos
1
19:00
Atromitos
4
Aris Thessaloniki
2
19:30
PAOK
2
A.E. Larissa
1
Holanda
20:57
12:15
FC Utrecht
3
Heracles Almedo
1
14:30
Emmen
1
Feyenoord
4
14:30
VVV-Venlo
0
FC Groningen
0
16:45
NAC Breda
2
SBV Vitesse
1
Inglaterra
19:57
Newcastle United
1
Wolverhampton Wanderers
2
Israel
21:57
19:00
Hapoel Ra'anana
0
Hapoel Haifa
3
Segundo Tiempo
Maccabi Netanya
1
Hapoel Hadera
0
Italia
20:57
12:30
Sassuolo
3
Fiorentina
3
15:00
Empoli
2
Bologna
1
15:00
Udinese
1
Atalanta
3
15:00
Parma
1
Chievo Verona
1
18:00
Genoa
1
SPAL
1
Primer Tiempo
Milan
0
Torino
0
Polonia
20:57
15:30
Górnik Zabrze
1
Miedz Legnica
3
18:00
Lechia Gdansk
0
Legia Warszawa
0
Portugal
19:57
Moreirense
0
Santa Clara
1
Nacional
0
Boavista
0
Vitória SC Guimarães
3
Rio Ave
2
Sporting Clube
-
CD das Aves
-
República Checa
20:57
17:00
Sparta Praha
0
Teplice
1
Rumania
21:57
14:00
Politehnica Iasi
1
Dunarea Calarasi
0
17:00
Astra Giurgiu
3
Concordia Chiajna
1
Postergado
FCSB
-
Viitorul Constanta
-
Rusia
22:57
Dynamo Moskva
4
Ural
0
Krasnodar
1
FK UFA
1
Zenit
1
Rubin Kazan
2
Serbia
20:57
13:00
Macva
1
Radnik Surdulica
2
13:00
Dinamo
1
Voždovac
2
13:00
Radnicki Niš
3
Spartak
0
13:00
Zemun
0
Mladost Lucani
3
17:00
Backa
0
Vojvodina
0
17:00
Rad
0
Partizan
3
17:00
Proleter
0
Cukaricki
0
Suiza
20:57
16:00
Basel
2
Zürich
0
16:00
Grasshopper Club Zürich
2
Luzern
3
16:00
Lugano
2
Sion
2
Turquía
21:57
13:30
BB Erzurumspor
1
Yeni Malatyaspor
3
16:00
Bursaspor
0
Antalyaspor
2
19:00
Akhisarpor
3
Fenerbahçe
0
Ucrania
21:57
Olimpik Donetsk
1
Desna Chernihiv
1
Oleksandria
1
FC Lviv
2
CAFMOSTRAR LIGAS
Marruecos
19:57
15:00
Youssoufia Berrechid
1
Ittihad Tanger
2
16:00
Wydad AC Casablanca
1
FAR de Rabat
0
17:00
Rapide Club Oued Zem
0
Hassania d Agadir
1
AFCMOSTRAR LIGAS
Australia
06:57
17:00
Newcastle United
2
Brisbane Roar
0
OFCMOSTRAR LIGAS
Nueva Zelanda
08:57
13:00
Hawkes Bay United
3
Southern United
2
14:00
Hamilton Wanderers
3
Wellington Phoenix
1
14:00
Canterbury United FC
2
Waitakere United
1
16:35
Eastern Suburbs
0
Tasman United
0
Contáctenos en paraefutbol(at)gmail.com
Copyright ©2016 PEF WEB. All rights reserved.