CONMEBOLMOSTRAR LIGAS
Argentina
21:22
13:15
Estudiantes
1
Patronato
0
15:30
Defensa y Justicia
0
Huracán
1
17:45
San Lorenzo
0
Boca Juniors
2
20:00
Atlético Tucumán
-
Independiente
-
Temperley
1
Estudiantes (Buenos Aires)
2
Villa Dálmine
3
Deportivo Riestra
0
Almagro
0
Chacarita Juniors
0
All Boys
2
Atlético Rafaela
1
Atlanta
2
Guillermo Brown (P. Madryn)
1
San Telmo
2
Sacachispas
1
Flandria
0
Almirante Brown
1
Los Andes
0
Fenix
1
11:00
Ferrocarril Midland
0
Deportivo Merlo
0
15:30
Cañuelas FC
1
Deportivo Español
1
11:00
Juventud Unida
1
Deportivo Paraguayo
0
11:00
Liniers
4
Atlético Lugano
1
Deportivo Llorens
0
Jorge Newbery (Aguilares)
0
Bolivia
20:22
Always Ready
2
The Strongest
2
Blooming
-
San José
-
15:30
Deportivo Kivon
0
Mariscal Sucre
4
15:30
Municipal Vinto
2
Virgen de Chijipata
1
15:30
Stormers
3
Wilstermann Cooperativas
1
Argentinos Juniors
2
Ferroviario
1
24 de Septiembre
0
Real América
2
El Torno FC
1
Universidad
2
Universitario (Cochabamba)
-
Enrique Happ
-
Municipal Tiquipaya
-
Ayacucho
-
Thomas Bata
-
Independiente del Trópico
-
Universitario San Simón
-
San Antonio
-
Petrolero
7
Municipal (Tarija)
1
Unión Tarija
1
Ciclón
2
García Agreda
-
Universitario (Tarija)
-
Morejon del Sur
1
L.A.N.
2
Estudiantes
-
Pasion Celeste
-
Valencia
-
Chacacollo
-
Petrolero
-
Cala Cala
-
Racing
-
Colcapirhua
-
Dinamo
-
Real Cochabamba
-
Juventud Unida
-
Atlético Palmar
-
ES.BOL
-
Atlético Municipal
-
Brasil
21:22
11:00
Botafogo -RJ
1
São Paulo -SP
2
17:00
Cruzeiro -MG
1
Flamengo -RJ
2
19:00
Corinthians -SP
2
Bahia -BA
1
21:00
Santos -SP
-
Grêmio -RS
-
11:00
Guarani -SP
1
Paraná -PR
0
16:30
Bragantino -SP
4
Londrina -PR
1
19:00
Coritiba -PR
0
CRB -AL
2
19:00
Cuiabá -MT
2
Oeste -SP
0
Colombia
19:22
14:00
Deportivo Pasto
1
Atlético Nacional
2
16:00
Patriotas
1
Atlético Huila
0
17:00
Independiente Medellín
1
Millonarios
2
18:00
Rionegro Aguilas
-
Once Caldas
-
20:00
América de Cali
-
Atlético Bucaramanga
-
Ecuador
19:22
15:15
América
1
Emelec
2
17:30
Macará
-
Delfin
-
Paraguay
20:22
Deportivo Santaní
1
Libertad
0
Guaraní
-
Olimpia
-
Perú
19:22
13:15
Unión Comercio
5
Cantolao
2
17:45
Sport Boys
-
UTC
-
20:00
Sport Huancayo
-
Universitario de Deportes
-
Uruguay
21:22
Juventud
1
Peñarol
1
Defensor Sporting Club
-
Rampla Juniors
-
Venezuela
20:22
Portuguesa FC
0
Deportivo Táchira
2
Carabobo FC
2
Aragua FC
1
Lala
1
Zamora FC
0
Estudiantes de Caracas
1
Puerto Cabello
1
CONCACAFMOSTRAR LIGAS
Canadá
20:22
HFX Wanderers
0
Valour
0
Edmonton
1
York9
3
Costa Rica
18:22
Saprissa
-
Santos
-
Herediano
-
Alajuelense
-
El Salvador
18:22
Chalatenango
-
Jocoro
-
Isidro Metapán
-
Aguila
-
Estados Unidos
20:22
Atlanta United
3
San Jose Earthquakes
1
Vancouver Whitecaps
1
Columbus Crew
1
Cincinnati
-
Chicago Fire
-
New England Revolution
-
Real Salt Lake
-
Houston Dynamo
-
Orlando City
-
Sporting Kansas City
-
Colorado Rapids
-
Los Angeles Galaxy
-
Montreal Impact
-
Los Angeles FC
-
Toronto FC
-
Guatemala
18:22
Municipal
3
Siquinalá
2
Xelajú
-
Deportivo Guastatoya
-
Honduras
18:22
Real España
-
Olimpia
-
Honduras Progreso
-
Vida
-
México
19:22
17:00
Necaxa
2
León
4
17:00
Atlético de San Luis
2
Santos Laguna
3
17:00
Monterrey
3
Puebla
2
19:00
Pachuca
-
Tijuana
-
21:00
América
-
Querétaro
-
Panamá
19:22
18:00
Plaza Amador
-
Costa del Este
-
18:00
Independiente
-
Sporting San Miguelito
-
UEFAMOSTRAR LIGAS
Alemania
02:22
15:30
Freiburg
1
Augsburg
1
15:30
Hertha BSC Berlin
2
Paderborn 07
1
15:30
Bayern München
4
1. FC Köln
0
15:30
Bayer Leverkusen
2
Union Berlin
0
18:30
Werder Bremen
0
RB Leipzig
3
Austria
02:22
17:00
Swarovski Tirol
0
Rapid Wien
2
17:00
Admira Wacker
1
SKN St. Pölten
1
17:00
Mattersburg
3
Sturm Graz
3
Azerbaiyán
04:22
Sumgayit
1
Sabah
0
Sabail
1
Qäbälä
1
Bélgica
02:22
Sporting Charleroi
0
Sint-Truidense
3
Royal Antwerp
3
Cercle Brugge
0
Waasland-Beveren
1
Royal Excel Mouscron
1
KRC Genk
3
KV Oostende
1
Bielorrusia
03:22
Slutsk
1
Torpedo Zhodino
2
Neman Grodno
1
Dnyapro Mogilev
0
Shakhtyor
4
Vitebsk
0
Bulgaria
03:22
17:30
Botev Vratsa
0
Dunav
0
20:00
Slavia Sofia
0
Levski Sofia
2
Chipre
03:22
18:00
Omonia Lefkosias
1
Apollonas Lemesou
0
20:00
AEL Lemesou
1
Doxa Katokopias
0
Croacia
02:22
16:30
Slaven Belupo
2
Gorica
0
19:00
Varaždin
1
Dinamo Zagreb
0
Escocia
01:22
Livingston
0
Aberdeen
2
St. Mirren
0
Hamilton Academicals
0
Motherwell
1
Ross County FC
2
Eslovaquia
02:22
17:00
DAC 1904
0
Ružomberok
1
19:00
Nitra
0
Zemplín Michalovce
2
19:00
Žilina
2
Pohronie
1
19:00
ŠKF Sered
0
ViOn Zlaté Moravce
0
Eslovenia
02:22
18:00
Aluminij
3
Tabor Sežana
0
España
02:22
Villarreal
2
Valladolid CF
0
Levante UD
0
Eibar
0
Atlético Madrid
0
Celta de Vigo
0
Granada
2
Barcelona
0
Estonia
03:22
Nõmme JK Kalju
6
Kalev
0
Paide Linnameeskond
4
Viljandi JK Tulevik
0
FCI Levadia
1
JK Narva Trans
0
Finlandia
03:22
Honka
3
HJK
1
KPV
4
RoPS
1
HIFK
2
Seinäjoen JK
0
Francia
02:22
17:30
Olympique de Marseille
1
Montpellier
1
20:00
Nice
2
Dijon
1
20:00
Nîmes Olympique
1
Toulouse
0
20:00
Metz
1
Amiens
2
20:00
Stade de Reims
0
Monaco
0
20:00
Girondins de Bordeaux
2
Stade Brestois
2
Gales
01:22
Bala Town
1
Cardiff Metropolitan
2
Carmarthen Town AFC
2
The New Saints
6
Penybont
3
Airbus UK Broughton FC
1
Georgia
04:22
Chikhura Sachkhere
0
Dinamo Tbilisi
2
WIT Georgia
0
Dila Gori
2
Grecia
03:22
17:15
Volos NFC
1
OFI Crete
0
19:30
Asteras Trípoli
2
Atromitos
1
20:00
Panetolikos
0
AEK Athens
1
Holanda
02:22
18:30
Sparta Rotterdam
4
RKC Waalwijk
0
19:45
Willem II
1
VVV-Venlo
0
19:45
FC Groningen
2
PEC Zwolle
0
20:45
SBV Vitesse
4
Fortuna Sittard
2
Inglaterra
01:22
Leicester City
2
Tottenham Hotspur
1
Manchester City
8
Watford
0
Everton
0
Sheffield United FC
2
Burnley
2
Norwich City FC
0
Newcastle United
0
Brighton
0
Irlanda del Norte
01:22
15:00
Coleraine
4
Crusaders
2
15:00
Glentoran
2
Warrenpoint Town
1
15:00
Cliftonville
1
Institute
0
15:00
Glenavon
3
Ballymena United
1
15:00
Larne
0
Dungannon Swifts
0
Israel
03:22
18:00
Maccabi Netanya
2
Hapoel Kfar Saba
2
19:00
Sektzia Nes Tziona
0
Bnei Yehuda Tel-Aviv
1
20:30
Maccabi Tel-Aviv
1
Maccabi Haifa
0
20:30
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
0
Beitar Jerusalem
2
Italia
02:22
15:00
Udinese
0
Brescia
1
18:00
Juventus
2
Hellas Verona
1
20:45
Milan
0
Internazionale
2
Letonia
03:22
14:00
Jelgava
1
Rigas Futbola skola
1
15:00
Spartaks
4
Liepaja
2
Lituania
03:22
13:00
Riteriai
1
Zalgiris
1
15:00
Kauno Zalgiris
0
Suduva
2
Moldavia
03:22
Codru
0
Dinamo-Auto
1
Speranta Nisporeni
0
Sheriff
0
Noruega
02:22
18:00
Brann
0
Haugesund
0
Polonia
02:22
15:00
Łódzki KS
1
Arka Gdynia
4
17:30
Lechia Gdansk
2
Korona Kielce
0
20:00
Slask Wroclaw
4
Zaglebie Lubin
4
Portugal
01:22
Belenenses
0
Rio Ave
2
Moreirense
1
Benfica
2
República Checa
02:22
16:30
1. FC Slovácko
1
Teplice
1
16:30
Opava
1
Slovan Liberec
1
16:30
1.FK Príbram
0
MFK Karviná
2
19:00
Dynamo Ceské Budéjovice
0
Viktoria Plzen
3
Rumania
03:22
15:00
Voluntari
1
Academica Clinceni
2
17:30
Sepsi OSK
3
Hermannstadt
0
20:30
Astra Giurgiu
3
Dinamo 1948
2
Rusia
03:22
Akhmat Grozny
1
Krylya Sovetov Samara
1
Tambov
2
FC Rostov
1
Zenit
5
Rubin Kazan
0
Serbia
02:22
16:00
Indija
0
Radnicki Niš
1
18:00
Spartak
1
Javor
0
18:00
Napredak Kruševac
1
TSC
3
18:00
Rad
0
Radnik Surdulica
1
18:00
Cukaricki
1
Mladost Lucani
0
20:00
Macva
0
Proleter
1
20:00
Vojvodina
1
Voždovac
2
Suecia
02:22
13:30
Falkenbergs FF
1
Östersund
0
16:00
IFK Norrköping
3
Örebro SK
0
16:00
Kalmar FF
1
BK Häcken
1
18:00
IFK Göteborg
2
Sirius
1
Suiza
02:22
19:00
Neuchâtel Xamax
1
Sion
3
19:00
St. Gallen 1879
3
Servette FC
1
Turquía
03:22
15:00
Kasimpasa
3
Antalyaspor
0
17:30
Kayserispor
1
Denizlispor
1
20:00
Fenerbahçe
2
MKE Ankaragücü
1
Ucrania
03:22
Lviv
0
Olimpik Donetsk
1
Zorya Luhansk
0
Mariupol
0
CAFMOSTRAR LIGAS
Marruecos
01:22
16:00
Mouloudia Oujda
2
Fath Union Sport de Rabat
1
Sudáfrica
02:22
Polokwane City
3
Supersport United
1
Chippa United
0
Bloemfontein Celtic
0
Stellenbosch
2
Black Leopards FC
2
Mamelodi Sundowns
2
Maritzburg United
1
Bidvest Wits
4
Orlando Pirates
3
AFCMOSTRAR LIGAS
Arabia Saudí
03:22
Al Ettifaq
0
Al Faisaly
1
Al Fateh
0
Al Ahli (KSA)
2
Al Ittihad
1
Al Hilal
3
China
08:22
15:30
Dalian Yifang
2
Shenzhen
0
19:35
Hebei CFFC
2
Tianjin Teda
1
19:35
Shandong Luneng
2
Shanghai Shenhua
2
Corea del Sur
09:22
17:00
Pohang Steelers
2
FC Seoul
1
17:00
Jeju United
3
Seongnam
0
19:00
Suwon Samsung Bluewings
1
Sangju Sangmu
1
Singapur
08:22
17:30
Home United FC
3
Geylang International
2
Contáctenos en paraefutbol(at)gmail.com
Copyright ©2016 PEF WEB. All rights reserved.